pl ZALOGUJPomoc

Bramy automatyczne – niezbędne akcesoria

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Bramy automatyczne – niezbędne akcesoria

Współczesna technologia ułatwia nam codzienne życie niemal na każdym kroku. Niektórzy nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez niej – sprawa dotyczy nawet tak prozaicznych czynności jak
wyjeżdżanie samochodem z garażu. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze w ubiegłym wieku wszystkie bramy otwierane były ręcznie, a napędy do bramy garażowej pojawiły się dopiero w latach sześćdziesiątych. Nawet obecnie wciąż korzysta się z ręcznie otwieranych drzwi garażowych oraz bram wjazdowych. Tymczasem, dysponując stosunkowo niewielkim nakładem finansowym, można wprowadzić do swojego życia udogodnienia. Zanim jednak podejmie się decyzję o kupnie automatycznego systemu do garażu lub bramy wjazdowej, warto sprecyzować własne oczekiwania względem niego tak, by móc wybrać sprzęt dostosowany do własnych potrzeb oraz oczekiwań.

Siłowniki do bram przesuwnych

W obejściu większości domów stosuje się obecnie bramy przesuwne. W odróżnieniu od tych skrzydłowych, które działają na podobnej zasadzie co zwykłe drzwi, systemy przesuwne nie potrzebują dodatkowej przestrzenni na otwierane skrzydło, wymagają natomiast odrobiny wolnego miejsca wzdłuż ogrodzenia. Właśnie z tego względu są one o wiele chętniej wybieranym rozwiązaniem. Wystarczy sobie wyobrazić, ileż mniej zachodu wymagają one zimą, kiedy należy odśnieżyć podjazd w obrębie posesji. Co więcej, stosowane w ich przypadku siłowniki do bram stanowią pojedyncze urządzenia, co przekłada się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii. W zależności więc od wielkości bram dobiera się do nich odpowiednie systemy szynowe lub samonośne. Pierwsze z nich są rozwiązaniem nieco tańszym, wymagającym jednak regularnego czyszczenia, co może zniechęcić niektórych użytkowników, drugie natomiast sprawdzają się w dosłownie każdych warunkach, dlatego znajdują o wiele szersze zainteresowanie.

Szeroki wybór pilotów do bram

Bez względu jednak na to, czy korzystamy z bramy przesuwnej, skrzydłowej, czy też automatycznej bramy garażowej, wymagają one zastosowania odpowiedniego systemu sterującego. W tej roli sprawdzają się różnego rodzaju piloty do bram. Wbrew pozorom wybór właściwego pilota nie należy do najłatwiejszych decyzji, jakie należy podjąć, kupując bramę automatyczną. Ważny również jest dobór odpowiedniej ilości kanałów (przycisków), chcąc wykorzystać jednego pilota, do wielu sterowań, jak np. otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej, garażowe, bądź uzbrojenie alarmu, po odpowiednim skonfigurowaniu instalacji. W sprzedaży dostępne są piloty bezprzewodowe, jak i systemy sterujące automatyką całego budynku, a także aplikacje obsługujące wiele urządzeń całego gospodarstwa domowego jednocześnie. Zwłaszcza te ostatnie – z dość oczywistych względów – cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Znajdują one zastosowanie w wielu prywatnych domach, a także w firmach, gdzie automatyzacja wielu rozwiązań technicznych stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy zainteresowani prostszymi urządzeniami nie znajdą propozycji odpowiadającej własnym oczekiwaniom.

DTM System Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
ul. Brzeska 7, 85-145 Bydgoszcz, tel. +48 52 340 15 83/84


projekty unijne