pl ZALOGUJPomoc

Wybór właściwej automatyki do bram

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wybór właściwej automatyki do bram

Oddzielenie terenu każdej posesji ogrodzeniem należy do standardu. Należy również pamiętać o zamontowaniu właściwej bramy wjazdowej. Co więcej, bez względu na rodzaj zastosowanej bramy – przesuwnej bądź skrzydłowej – cała jej powierzchnia powinna po otwarciu pozostawać wewnątrz działki. Znając obowiązujące przepisy, można się zastanowić, które z rozwiązań będzie najlepiej odpowiadało naszym potrzebom. Nie bez znaczenia pozostaje też odpowiednia automatyka do bram, która zapewnia użytkownikom wygodną obsługę. Ze względu na dostępność bardzo szerokiego asortymentu warto zawęzić nieco pole wyboru i zastanowić się w pierwszej kolejności, czy bardziej interesuje nas brama przesuwna, czy też skrzydłowa.

Na co warto zwrócić uwagę…

Poza dość oczywistymi walorami wizualnymi bram, które pozostają wyłącznie kwestią gustu, należy zwrócić też uwagę na możliwości, jakie stwarza przed nami powierzchnia działki. Pamiętać zatem trzeba o tym, że bramy skrzydłowe wymagają nieco więcej wolnej przestrzeni na podjeździe. Inną sprawą są odpowiednio dobrane napędy do bram skrzydłowych oraz przesuwnych. Dobiera się je przede wszystkim ze względu na wielkość i ciężar samej bramy, warto jednak również zwrócić uwagę na inne szczegóły. Wybór właściwego napędu pozwala w późniejszym czasie na wygodę korzystania z bramy. Od mocy silnika zależy przede wszystkim prędkość, z jaką urządzenie będzie pracować, a jest to najważniejszy czynnik wpływający na zadowolenie z zakupu. Większość użytkowników, oczekują, że użytkowanie bramy, będzie niezawodne oraz błyskawiczne – należą do nich zwłaszcza właściciele firm, którzy chcą zapewnić zarówno swoim klientom, jak i pracownikom komfort podczas wjeżdżania na teren parkingu. Na co warto zatem zwrócić uwagę podczas zakupów, żeby urządzenie mogło spełniać później wszystkie oczekiwania użytkownika?

Właściwa moc napędu oraz odpowiedni zasięg pilota

Najważniejszy jest odpowiedni dobór siłownika do wielkości i ciężaru bramy. Właściwy automat do bramy skrzydłowej umożliwia nie tylko sprawne otwieranie skrzydła, ale także bardzo ciche i komfortowe działanie. Należy również pamiętać o tym, że bezpośredni wpływ na wygodę korzystania z każdej automatycznej bramy ma także zasięg automatycznego pilota. Przy zastosowaniu oryginalnego, zalecanego przez producenta sprzętu, możemy liczyć na otwieranie bramy z odległości nawet do stu pięćdziesięciu metrów. Takie rozwiązanie pozwala uruchomić tryb otwierania bramy jeszcze na długo przed tym, jak zbliżymy się autem do własnego podjazdu, wracając z pracy lub zanim zejdziemy do garażu, wyjeżdżając z domu. Jak zatem widać, istnieje kilka czynników, na które możemy samodzielnie zwrócić uwagę, kupując odpowiednie oprzyrządowanie do bramy wjazdowej. O wszystkie pozostałe szczegóły warto dopytać po prostu producenta, który pomoże w doborze napędu do wielkości i rodzaju bramy.

DTM System Daniel Kujawski spółka komandytowo-akcyjna
85-145 Bydgoszcz, ul. Brzeska 7 tel./fax +48 52 340 15 83 lub 84, NIP: 9532648396,
REGON:361052098, KRS: 0000948678, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy KRS
z pokrytym w całości kapitałem zakładowym 3 211 000 PLN


projekty unijne