pl ZALOGUJPomoc

Bramy przesuwne – idealne na niewielką działkę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Bramy przesuwne – idealne na niewielką działkę

W obecnych czasach coraz więcej osób, chcąc polepszyć komfort życia codziennego, montuje do istniejących bram, odpowiedni zestaw do automatyki bramowej. Planując budowę domu, należy więc przewidzieć też odpowiedniej wielkości garaż wraz z podjazdem oraz funkcjonalną bramą wjazdową. Od właściwego wyboru tej ostatniej zależeć będzie nasz codzienny komfort, ponieważ będziemy z niej korzystali przynajmniej dwa razy dziennie. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiedni automat do bramy przesuwnej lub skrzydłowej, który zapewni nam odpowiednią wygodę. Zanim podejmie się jednak decyzję co do wyboru konkretnego rozwiązania, należy poznać wszystkie możliwości, jakie stoją przed każdym kupującym.

Automatyka do bram przesuwnych

Dobór rodzaju bramy, jest zależne od rodzaju ogrodzenia, oraz od możliwości. Bramy przesuwne potrzebują więcej miejsca wzdłuż przynależnego ogrodzenia, ale nie wymagają zastosowania dodatkowych tzw. odbojów. W celu zwiększenia wygody ich użytkowania stosowana jest odpowiednio dobierana automatyka do bram przesuwnych, która zapewnia pełną kontrolę nad urządzeniem. Nie wystarczy jednak zakupienie pierwszego lepszego silnika, który będzie otwierał i zamykał bramę wjazdową. Należy zwrócić uwagę na to, jakie są preferencje danego użytkownika i dostosować sprzęt do jego indywidualnych potrzeb. Wielu osobom zależy przede wszystkim na sprawnym otwieraniu i zamykaniu bramy wjazdowej, warto jednak zwrócić uwagę również na parę innych szczegółów jak, zabezpieczenie na skutek nieszczęśliwych wypadków.

Akcesoria do bram przesuwnych

Najważniejsza jest moc (w zależności od ciężaru bramy), jaką dysponuje każdy silnik do bramy przesuwnej, to od niej zależy bowiem prędkość, z którą będzie można obsługiwać sprzęt. Wiele osób liczy na to, że ich brama będzie działać zawsze bez zarzutu. Tymczasem, żeby tak było, należy wybrać nie tylko właściwe urządzenie, ale też odpowiednie akcesoria do jego obsługi. W przypadku omawianej bramy wystarczy jeden silnik o odpowiedniej mocy. Dobrze jest jednak zwrócić uwagę na jego parametry techniczne oraz pozostałe zabezpieczenia, takie jak czujnik ruchu w postaci fotokomórki, która uruchamia blokadę i zatrzymuje bramę na wypadek zgaśnięcia silnika samochodu czy pozostawienia auta w świetle bramy, bądź pojawienia się człowieka, który mógłby być narażony na uszkodzenie ciała. Warto też pamiętać o odpowiednich pilotach oraz odbiorniku radiowym, które zapewnią obsługę bramy z odpowiedniej odległości. Te wszystkie udogodnienia sprawiają, że bramy przesuwne cieszą się szerokim zastosowaniem zarówno w prywatnych posesjach, jak i parkingach biurowych czy zamkniętych osiedlach – zapewniają one wysoki komfort obsługi wszystkim użytkownikom.

DTM System Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
ul. Brzeska 7, 85-145 Bydgoszcz, tel. +48 52 340 15 83/84


projekty unijne