pl ZALOGUJPomoc

Otwieranie bram za pomocą telefonu: Klasyczne rozwiązania na ścieżce do sieci 4G

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Witajcie! Czy wiecie, że mimo dostępności nowoczesnych rozwiązań na rynku, wiele miejsc wciąż korzysta z metody otwierania bram wjazdowych za pomocą sms lub połączenia telefonicznego? Przykłady? Oczywiście! Wystarczy wspomnieć sytuacje, gdy wjeżdżając z prywatnego parkingu, konieczne jest posiadanie kodu z recepcji, a następnie dzwonienie na odpowiedni numer przed bramą wyjazdową. Czy te klasyczne rozwiązania wciąż są popularne? Okazuje się, że tak! Przyjrzyjmy się więc bliżej, jak to działa i jak nowoczesna automatyka bramowa nadąża za oczekiwaniami użytkowników.

1. Zalety Tradycyjnych Rozwiązań

Dlaczego nadal metody otwierania bram za pomocą telefonu wciąż cieszą się popularnością? To proste – nie wymagają instalacji dodatkowych aplikacji. Wystarczy mieć przy sobie telefon komórkowy i dostęp do sygnału GSM (można oczywiście też zadzwonić ze zwykłego telefonu stacjonarnego – ale to chyba jedynie dotyczy ludzi mieszkających w okolicy takiego parkingu).

2. Jak to Działa?

Zazwyczaj na parkingach gdy wjeżdżasz samochodem to brama otwiera się automatycznie, jednak gdy wyjeżdżasz wymagany jest kod aby otworzyć bramę. Kod podajesz dzwoniąc na odpowiedni numer telefonu i wpisując go ze smartphona lub też wysyłając SMS-a. Kod taki może być stały lub generować się np. co kilka godzin. Administrator parkingu może także zadecydować, że brama otworzy się, gdy zadzwonią konkretne numery telefonów. Wystarczy że doda numer telefonu do listy autoryzowanych użytkowników i cyk brama automatycznie się otwiera gdy system rozpozna numer. Co więcej, system może wysłać użytkownikowi zwrotnego SMS-a z instrukcjami dotyczącymi korzystania z funkcji otwierania bramy. Czyż to nie komfortowe i proste rozwiązanie?
Czy takie rozwiązanie ma sens w przypadku prywatnego osiedla? Jasne, jeżeli społeczność nie chce nosić pilotów przy sobie to administrator doda numery telefonów mieszkańców do systemu i tyle. Można także ustawić każdemu użytkownikowi telefonu odpowiedni kod otwierający bramę jako dodatkowe zabezpieczenie.

3. Control GSM na Ścieżce Zmian w sieci 2G i perspektywy 4G

W ofercie DTM System już od wielu lat posiadamy taki odbiornik umożliwiający sterowanie bramą za pomocą telefonu w sieci 2G to Control GSM. Warto jednak zwrócić uwagę, że operatorzy stopniowo wygaszają sieć 2G na rzecz nowszych technologii. Istnieje więc ryzyko, że wkrótce niektóre rozwiązania Control GSM mogą w niedługim czasie przestać działać. Jednak nie ma powodów do obaw!

Przebudowaliśmy odbiornik COTRONL GSM tak aby działał już w sieci 4G. Fajnie co?
Jako, że zawsze chcemy zapewnić stabilne i niezawodne rozwiązania dla naszych klientów, umożliwiając im korzystanie z tradycyjnych technologii, bez konieczności rezygnowania z wypróbowanych i sprawdzonych metod. Więc nie chcemy nikogo zmuszać do zmiany nawyków w związku z faktem że operatorzy komórkowi wygaszają sieć 2G. Więc może się zdarzyć tak że Twój system jeszcze będzie działał ale np. sąsiada który mieszka 600 metrów dalej już nie bo w jego okolicy operator już wyłączył antenę 2G no i teraz sąsiad ma kilka aut uwięzionych na parkingu – wiadomo sąsiadowi źle nie życzymy, ale nie chcemy abyś był jak ten sąsiad 😉

Operatorzy najpierw zaczną wyłączać sieć 3G, a następnie 2G – nie ma sprecyzowanych dat na to ale planuje się wyłączyć całkowicie sieć 2G do 2030 roku.

W DTM System zawsze priorytetem są nasi klienci. Rozumiemy, że preferencje dotyczące sterowania bramami mogą być różne. Dlatego nie chcemy narzucać zmian, tylko dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań użytkowników.

4. Przejście z 2G na 4G – Proces Bezproblemowy

Zamiana odbiornika Control GSM na model działający w sieci 4G jest prostym procesem. Po instalacji nowego odbiornika możesz przenieść swoje dane za pomocą karty pamięci z Control GSM 2G na 4G lub też możesz skopiować dane przez aplikację desktopową memomenager za pomocą pliku. W razie potrzeby skontaktować się z nami dla wsparcia technicznego i z bezpośrednio osobą, która projektowania odbiornik (oczywiście w rozsądnych godzinach pracy) aby otrzymać pomoc przy instalacji, bo kto będzie miał lepsze odpowiedzi na Twoje pytania i problemy niż osoba odpowiedzialna za wyprodukowanie urządzenia?

5. Stabilność Na Przyszłość

Control 4G zapewnia ciągłość działania systemu przez długie lata. Dzięki temu korzystanie z naszych bram otwieranych za pomocą telefonu pozostaje niezawodne i nowoczesne przez długie lata lub do czasu gdy sieć 4G zostanie wygaszone, co jest mało prawdopodobne w najbliższych dziesięcioleciach.
Jeśli cenisz sobie łatwość i nowoczesność w sterowaniu bramami za pomocą telefonu, to Control 4G jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wesprzemy Cię w procesie instalacji. Dzięki temu Twoja automatyka bramowa będzie działać niezawodnie i komfortowo, dostosowując się do zmieniających się trendów technologicznych.
DTM System Daniel Kujawski spółka komandytowo-akcyjna
85-145 Bydgoszcz, ul. Brzeska 7 tel./fax +48 52 340 15 83 lub 84, NIP: 9532648396,
REGON:361052098, KRS: 0000948678, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy KRS
z pokrytym w całości kapitałem zakładowym 3 211 000 PLN


projekty unijne